Energetika

Honoris Group vlastní a provozuje dvě fotovoltaické elektrárny – FVE Lhotka v okrese Přerov s instalovaným výkonem necelých 1 MWp a FVE Napajedla ve Zlínském kraji s instalovaným výkonem 800 kWp.

FVE Lhotka

Instalovaný výkon: 999,7 kWp
Průměrná roční výroba: přes 1 100 MWh

Moderní fotovoltaická elektrárna ve Lhotce se nachází v okrese Přerov. Byla postavena na vyvýšeném místě nad obcí v místě s příznivými podmínkami pro výrobu elektřiny ze slunečního záření. Elektrárna je provozována společností Honoris Solar, s.r.o.

FVE Napajedla

Instalovaný výkon: 799 kWp
Průměrná roční výroba: 784 MWh

Moderní fotovoltaická elektrárna v Napajedlech se nachází ve Zlínském kraji v jedné z oblastí, které jsou v rámci České republiky nejvhodnější z pohledu příznivých podmínek osvitu slunečním zářením. Elektrárna je provozována společností Honoris Energy Napajedla, s.r.o.

FVE Čížová

FVE ČÍŽOVÁ

Instalovaný výkon: 289 kWp
Průměrná roční výroba: 396 MWh

Technologicky vyspělá fotovoltaická elektrárna v Čížové se nachází v okrese Písek. Používáme zde polohovatelné systémy, tzv. trackery. Tracker automaticky otáčí a naklání panely ke slunci podle jeho astronomické dráhy a umožňuje tak maximální výtěžnost z fotovoltaického systému. Elektrárna je provozována společností 1 Energy s.r.o.

Snižování emisí CO2

Honoris Group poskytovala řadu let expertní poradenské služby v oblasti emisí C02 zahrnující monitoring, zpracování a vyhodnocení výsledků až po jejich ověření a schválení příslušnými orgány Ministerstva životního prostředí ČR, resp. orgány EU.

Díky dokonalé znalosti příslušné legislativy, metodických postupů monitoringu a zpracování jeho výsledků jsme vyvinuli vlastní know-how, které bylo úspěšně aplikováno u řady našich klientů – významných společností v České republice i na Slovensku.