O nás

Jsme Honoris Group – finanční a investiční skupina, která působí na trhu od roku 1999. Plynule jsme navázali na aktivity poradenské skupiny ACS, která vyvíjela aktivity na českém a slovenském trhu v letech 1990–1998.

Významnou roli sehrál v první etapě otec zakladatele skupiny Dr. Přemysl Herych. Tento někdejší dlouholetý sportovní diplomat, který pracoval ve významných funkcích v ČOV, MOV i v Mezinárodní šermířské federaci FIE, nám otevřel svými kontakty možnost působit v mezinárodním měřítku. Od roku 1995 jsme tak díky tomu začali podnikat v řadě zemí.

Hlavními obory, ve kterých skupina působí, jsou pojišťovnictví, energetika a reality. V neposlední řadě zůstává tradičním oborem naší činnosti poradenství se zaměřením na ekonomiku a finance, jehož historie se datuje již od září 1990. Pro naše VIP klienty poskytujeme také investiční poradenské služby zaměřené na správu a zhodnocování majetku.

Od poloviny devadesátých let působí Honoris Group také v oblasti profesionálního fotbalu. Mezi našimi klienty byli či jsou špičkoví hráči – reprezentanti ČR, významné fotbalové kluby i hráčské agentury. Velmi si vážíme toho, že vedle mnoha dalších můžeme řadit mezi naše klienty hned čtyři kapitány fotbalové reprezentace České republiky (resp. Československa) – pány Zdeňka Nehodu, Pavla Nedvěda, Tomáše Sivoka a Vladimíra Daridu.

V čele skupiny stojí její zakladatel ing. Michal Herych jako prezident a ing. Radomír Havel jako výkonný ředitel. Mateřskou společností holdingu je HONORIS GROUP AG se sídlem v kantonu Curych, Švýcarská konfederace.
Michal_H_2BW

Ing. Michal Herych

 • Prezident

Zakladatel Honoris Group. Ve skupině zodpovídá za strategické řízení, podílí se na řízení klíčových projektů. Po roce 1990 se profiloval jako odborník v oblastech financí a investic, v letech 1991-1998 byl partnerem poradenské skupiny ACS. Od roku 1999 se věnuje aktivitám v rámci Honoris Group. V letech 2003–2005 působil jako prezident fotbalového klubu FC Viktoria Plzeň, od r. 2006 je členem dozorčí rady agentury Nehoda Sport a.s. 

Havel

Ing. Radomír Havel

 • Výkonný ředitel

Ve skupině působí jako výkonný ředitel. Do roku 2003 působil jako brankář v několika fotbalových prvoligových klubech, po skončení aktivní kariéry pracoval ve vedení klubu FC Viktoria Plzeň. Od roku 2007 působí v Honoris Group. Je daňovým poradcem, členem Komory daňových poradců.

Mezi významné společnosti skupiny patří

 • Honoris Investments, a.s.
  investiční společnost zastřešující investice holdingu do oborů energetiky a komerčních nemovitostí
 • HONORIS FINANCE, a.s.
  pojišťovací makléřská společnost etablovaná na českém i zahraničním trhu od roku 1999
 • HG Residential, SE
  investiční společnost zastřešující investice holdingu do oboru rezidenčních nemovitostí